SKRA Częstochowa vs Pogoń Siedlce, wynik meczu: 0-1

W sobotni wieczór na Stadionie ul. Loretańska w ramach 29. kolejki II Ligi - East odbył się pojedynek pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa i Pogoń Siedlce. Mecz ten zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy 1-0. Pomimo wyrównanej walki, żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do siatki w pierwszej połowie, ale decydujące trafienie padło po przerwie, pozostawiając kibiców z niecierpliwością czekających na kolejne spotkania.

SKRA Częstochowa 0-1 Pogoń Siedlce

Dnia 19 kwietnia 2024 roku na Stadionie ul. Loretańska odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa oraz Pogoń Siedlce. Choć wynik do przerwy pozostawał nierozstrzygnięty, emocje sięgały zenitu podczas drugiej połowy spotkania.

Sprawozdanie z meczu:

Zaczęło się spokojnie, obie drużyny starannie budowały swoje akcje ofensywne, ale brakowało skuteczności w ostatnich fragmentach boiska. Atmosfera na stadionie była gęsta, kibice dopingowali swoje zespoły, czuć było napięcie i determinację. Sędzia główny, A. Kozieł, miał pełne ręce roboty, kontrolując zmagania na murawie.

Pierwsza bramka padła dopiero w 62. minucie, kiedy to M. Karwot z Pogoni Siedlce strzałem precyzyjnym umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik na 0-1. Gospodarze próbowali odrobić straty, lecz goście skutecznie bronili swojej bramki. Mimo starań SKRA Częstochowa nie zdołała wyrównać wyniku do końca meczu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Sędzia pokazał żółte kartki kilku zawodnikom obu drużyn za faule i niesportowe zachowania. M. Labojko, J. Niedbala, T. Kubik oraz P. Sajdak z SKRA Częstochowa oraz T. Milasius z Pogoni Siedlce zostali ukarani ostrzeżeniami. Co więcej, w 73. minucie T. Milasius z gości otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało czerwoną kartką i w konsekwencji wyrzuceniem z boiska.

Po końcowym gwizdku sędziego, radość zawodników Pogoni Siedlce była ogromna, zdobyli cenne trzy punkty na wyjeździe. Natomiast SKRA Częstochowa musi teraz skupić się na kolejnych meczach, gdzie czekają ich starcia z Wisłą Puławy, ŁKS Łódź II oraz Stal Stalowa Wola. Pogoń Siedlce z kolei zmierzy się z Radunią Stężyca, Zagłębiem Lubin II oraz Jastrzębiem.